Новини

Цьогоріч лауреатами королівської премії Нідерландів стало подружжя Йилмазів – волонтерів руху «Хізмет»

Послідовників руху «Хізмет» Мевлюта Йилмаза і Фатму Ляпчін-Йилмаз, що живуть в Амстердамі і провадять волонтерську діяльність у соціально-культурній сфері, удостоїли королівської премії, яка щороку присуджується волонтерам у Нідерландах.

Цього року церемонія нагородження лауреатів премії відбулася у мерії Амстердаму в очному форматі. Вручаючи родині Йилмазів нагороду імені короля Нідерландів Віллема-Олександра, мер Амстердаму Фемке Халсема сказала наступне: «Пані Фатма Ляпчін-Йилмаз та пан Мевлют Йилмаз уже       20 років займаються доброчинністю в Нідерландах. Вони брали участь у волонтерських проектах установи «Huis van de Wijk Nieuw-West» у таких районах, як Штіхтінґ-Реґенбуґ та Злотерваарт. Останніми роками вони влаштовували для жителів Амстердаму різноманітні культурні заходи – насамперед, вечірні трапези – іфтари – для мешканців району Дельфладнпляйн. Крім цього, вони вже 10 років самовіддано піклуються про свою дочку Зехру. Все те, про що я розповіла, родина Йилмазів робить із радістю. Єдине, що мене дуже засмучує, це те, що із певних причин вони не мають можливості повернутися до рідної країни. Однак вони – майстри із налагодження діалогу, адже знають, як зводити мости порозуміння між людьми. Тому ви, шановна пані Фатмо Ляпчін-Йилмаз, та ви, шановний пане Мевлюте Йилмазе, заслужили на цю почесну нагороду за [вашу] плідну роботу і внесок у розвиток соціального життя й інтеграції до місцевого суспільства. Отже, я з гордістю вручаю вам цю премію імені короля Нідерландів        Віллема-Олександра і королеви Максими».

Фатма Ляпчін-Йилмаз, що стала володаркою королівської премії, яку громадським діячам і волонтерам традиційно присуджують 27 квітня – у День короля, що відзначається в Нідерландах у день народження короля           Віллема-Олександра – зазначила, що пишається такою нагородою від королівської родини.

 «МИ ДУЖЕ ЩАСЛИВІ, ЩО УДОСТОЇЛИСЯ ТАКОЇ ПРЕМІЇ ТУТ ПОПРИ ТЕ, ЩО НЕ МОЖЕМО ПОВЕРНУТИСЯ НА БАТЬКІВЩИНУ»

  Фатма Ляпчін-Йилмаз, для якої присудження нагороди стало цілковитим сюрпризом, поділилася емоціями під час виступу на урочистій церемонії: «Я зовсім не очікувала на таку приємну несподіванку. Усе те, що ми зуміли зробити, було б неможливим без підтримки інших. Дороговказом для наших звершень стали напуття нашого вельмишановного вчителя Фетхуллаха Ґюлена, який закликав нас до діалогу, встановлення добрих хороших взаємин з людьми і намагань ставити себе на місце інших. Тільки завдяки цьому ми можемо здійснювати свою волонтерську діяльність. Власне, ця нагорода є результатом наших спільних зусиль та успішно реалізованих проектів з однодумцями з «Хізмету». Ця премія є неабиякою гордістю для нас, учасників цієї соціальної ініціативи, і вона належить не лише мені. Вона є символом визнання для усіх моїх побратимів з «Хізмету». Ми дуже пишаємося тим, що удостоїлися такої відзнаки тут, у Нідерландах. Так, нас, звичайно, засмучує те, що ми не можемо повернутися до рідної країни, однак ми водночас тішимося тим, що у світі цінують добро, яке творять люди».

 «ЦЯ НАГОРОДА НАЛЕЖИТЬ УСІМ ПОСЛІДОВНИКАМ “ХІЗМЕТУ”»

Даючи інтерв’ю «TR724», лауреат премії Мевлют Йилмаз поділився своєю гордістю: «Я вже багато років живу в Амстердамі, провадячи волонтерську діяльність переважно у місті Зандамі. Сьогоднішній день для нас дуже особливий і пам’ятний. Я приймаю цю почесну королівську премію на пошану, насамперед, нашого вельмишановного наставника                   Фетхуллаха Ґюлена й усіх волонтерів започаткованого ним руху «Хізмет». Безперечно, отримання такої нагороди передбачає величезну відповідальність, і ця відзнака мотивує нас до нових досягнень. Я вже відчуваю, як ступінь відповідальності зростає. Але це, зрештою, і робить нас людьми. Я дуже вдячний королівській родині Нідерландів за присудження нам цієї поважної нагороди. Сподіваюся, що вона надасть нам, волонтерам руху «Хізмет», ще більше сил і натхнення, аби творити добро і робити корисні справи. Королівська родина Нідерландів вирішила, що ми гідні цієї премії за ті соціально-культурні проекти, які ми на добровільних засадах впроваджували в Амстердамі для усіх верств населення – незалежно від віку тощо. Для нас це надзвичайна честь. Це є не лише символом вдячності нам особисто, а й відзнакою тих ініціатив, які ми втілювали на благо суспільства. Хочу висловити величезну подяку мерії Амстердаму та представникам королівської родини Нідерландів».

Наприкінці святкової програми, після вручення тріумфаторам королівської премії, мер Амстердаму Фемке Халсема сфотографувалася з лауреатами – Фатмою Ляпчін-Йилмаз та її чоловіком Мевлютом Йилмазом. Урочистий захід завершився прийомом у мерії міста.

Посилання на матеріал: https://www.tr724.com/hollanda-kraliyet-nisani-bu-yil-hizmet-gonullusu-yilmaz-ailesine-verildi/

Related Posts