Відео Мультимедіа Рух «Хізмет»

Рух «Хізмет» і Фетхуллах Ґюлен: Тихоокеанський інститут

Фетхуллах Ґюлен народився на Сході Туреччини. Він надихнув своїх однодумців діяти для забезпечення доступу до якісної освіти, спонукаючи їх до створення програм навчання, безкоштовних освітніх центрів, шкіл, курсів підготовки до ко́леджу, студентських гуртожитків

для всіх, незалежно від фінансового становища, етнічної або релігійної приналежності.

Інспірований паном Ґюленом рух «Хізмет» є справжнім фено́меном. Він апелює не стільки до мусульман, скільки до немусульман. Він уособлює нас і нашу місію.

Послідовники «Хізмету» подарували шанс навчатися людям із багатьох країн світу – від Центральної Азії до Південної Африки, від Австралії до Балкан і Америки.

Фетхуллах Ґюлен і адепти його руху запропонували ісламському світові модель того́, як можна стати дійсно громадянами світу та гідними представниками ХХІ-го століття, залишаючись при цьому справжніми мусульманами. Вагомість цього досягнення важко переоцінити.

«Хізмет» зумів відродити традицію міжконфесійного діалогу, заявити про свої продемократичні погляди і прагнення до рівних можливостей, неухильно дотримуючись наукового підходу та різко засуджуючи насильство.

Одним з основних принципів учення Ґюлена прихильне ставлення до релігійного, культурного, соціального й політичного розмаїття.

Ми живемо у світі, сповненому стра́ху. Багато хто на Заході з підозрою ставиться до мусульман.
Руху «Хізмет» вдалося показати світові справжнє обличчя ісламу; довести, що його традиції мало чим (відрізняються) відмінні від звичаїв юдаїзму або християнства.

Значну роль у діяльності «Хізмету» відіграє гуманітарна допомога, яку надає, зокрема, організація «Embrace Relief» у США, що забезпечує африканські народи питною водою, сприяє здійсненню операцій з відновлення зору, допомагає постраждалим від стихійних лих в усьому світі.

Одна з ключових ідей послідовників «Хізмету» полягає не стільки у толерантному ставленні до релігійного, культурного, соціального і політичного розмаїття, скільки у прихильності до цих проявів несхожості.

Адже учасники «Хізмету» вважають це розмаїття Божим даром.

У цьому виявляється прагнення до прийняття усього людства, і саме це, на мою думку, вирізняє «Хізмет» з-поміж інших релігійних спільнот.

Related Posts