Новини

У 40 МІСТАХ ПРОЙШЛИ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ ПРОТИ УБИВСТВ ЖІНОК У ТУРЕЧЧИНІ ТА ПОРУШЕННЯ ЇХНІХ ПРАВ

40 містами світу, більшість з яких розташовано на американському континенті, прокотилися протести проти насилля, убивств і порушення прав жінок. До участі в акціях долучилося чимало активісток.

 «BOLD»: Представниці організації із захисту прав людини «Поборники Туреччини, яку змусили мовчати» із головним офісом у США влаштували у 40 містах ходу непокори з нагоди Міжнародного жіночого дня – 8 березня. Метою акцій, організованих в Америці, Канаді, Бразилії та Аргентині, було привернення уваги громадськості до вбивств жінок у Туреччині, утримання їх під вартою як політв’язнів та порушення їхніх прав.

За інформацією, наданою в американському звіті з питань зовнішньої політики, із 62 тисяч 669-ти політв’язнів у Туреччині близько 5 тисяч становлять жінки, а 780 – маленькі діти, які й досі відбувають покарання разом зі своїми матерями. Протягом останніх років значно почастішали вбивства жінок, а показник незаконних дій проти них, що не обмежуються лише позбавленням волі із політичних причин, зріс утричі. У 2020 році жертвами убивств стали 300 жінок, а станом на лютий поточного року загинуло вже 33 жінки.

 
 «ХІБА МИ МОЖЕМО МОВЧАТИ І НЕ ВИМАГАТИ ПРИПИНЕННЯ УСЬОГО ЦЬОГО?»

Активістки, що приєдналися до акції протесту проти порушень прав жінок під гаслом [і хештегом #Fight4WomenTurkey] «Fight4WomenTurkey» (прим. пер. – «Боріться за жінок Туреччини»), вимагали звільнення з-під арешту політичних полонянок та їхніх дітей.

Акції із транспарантами пройшли на відомих у Нью-Йорку 42-й вулиці та 8-й авеню; речниця «Поборників Туреччини, яку змусили мовчати»,          Хафза Ґірдап виступила перед присутніми із заявами-запитаннями, зазначивши наступне: «Хіба ми можемо мочати і не вимагати припинення насильства проти жінок? Чи можемо ми не протидіяти їх убивствам та порушенню їхніх прав? Хіба ми можемо не боротися за усунення нерівності та дискримінації, не виступати проти насилля, підтримуваного владою, або за скасування державної політики виправдання переслідувачів, насильників та убивць?».

АКТИВІСТКИ ЗІБРАЛИСЯ ПІД СТІНАМИ ПАРЛАМЕНТУ

Учасниці акції пригощали жителів Арканзасу та Вашингтону кавою із паперових чашок зі спеціальними наліпками. Вулицями канадського міста Калґарі їздили машини та вантажівки із плакатами з актуальними відомостями про порушення прав людини. У Канаді в Оттаві, а у США – в Олбані відбулися виступи біля будівель парламенту.

СОРОК МІСТ, ШТАТІВ І КРАЇН

Нью-Йорк, Бостон, Коннектикут, Вашингтон, Торонто, Оттава, Ванкувер, Калґарі, Монреаль, Фінікс, Тусон, Лас-Вегас, Х’юстон, Остін, Даллас, Канзас-Сіті, Літл-Рок, Батон-Руж, Сан-Антоніо, Швейцарія, Чикаго, Колумбус, Клівленд, Сент-Луїс, Аргентина, Сан-Франциско, агломерація    Сан-Франциської затоки, Сакраменто, Атланта, Сіетл, Гантінґтон-Біч, Ньюпорт-Біч, Кітченер, Джексонвілл, Олбані, Ріо-де-Жанейро, Гаваї, Род-Айленд, Міннеаполіс.

Related Posts