Новини

Маленьку Пинар, що має ураження 95 % тіла, щоразу оглядали оголеною, коли вона приходила побачитися з батьком

Семирічна дівчинка, тіло якої уражено на 95 %, стала фігуранткою скандалу із «оголеними» обшуками. Пинар Шана, нижню частину тіла якої паралізовано, через що їй і досі доводиться користуватися підгузками, щоразу піддавалася обшукам із оголенням, коли ходила провідувати тата.

Поки із різних регіонів Туреччини надходили свідчення з новими подробицями скандалу з «оголеними» обшуками, виявилося, що навіть  мааленька дівчинка ставала жертвою порушення фундаментальних прав людини.

Семирічна Пинар Шана, що має офіційно засвідчений параліч нижньої частини тіла, яка є нечутливою на 95 %, неодноразово ставала учасницею принизливих «оголених» обшуків.

ДИТИНА МІСЯЦЯМИ НЕ БАЧИЛАСЯ З БАТЬКОМ

Випадок із «оголеними» обшуками, який ще 2018 року трапився із Пинар, якій сьогодні вже 11 років, відбувся у колонії суворого режиму типу «Т» у Бафрі, залишивши у дівчинки величезну травму.

Батька Пинар Музаффера Шану було заарештовано 8 березня 2018 року за свідченнями, наданими його сусідом.

Протягом перших дев’яти місяців Пинар не знала, що її тато у в’язниці. Дівчинці сказали, що він поїхав працювати у Бурсу. Однак, коли дитина більше не могла терпіти розлуки із татом, її мамі довелося сказати їй правду – про те, що його утримують за ґратами.

Розповідаючи про те, як пояснювала дочці ситуацію, в якій опинився її батько, мати дитини Еліф Шана сказала наступне: «Знову було здійснено якусь операцію. Тоді ми дивилися телевізор, і Пинар була поряд. Вона усе бачила. Тоді я сказала їй, мовляв, твій тато, як і ці хлопці, потрапив до в’язниці. Але вона не повірила… Дочка сказала, що це неможливо, адже він ні в чому не винний. Тоді я відповіла їй, що поки ми не можемо довести його невинуватість, тому він має бути там доти, доки нам не вдасться це зробити. Дитина поцікавилася, що ж собою являє в’язниця, і я пояснила їй, показуючи зображення у телефоні».

ПОПРИ ВИСНОВОК ПРО ІНВАЛІДНІСТЬ

Пинар, яка народилася із дефектом спинного мозку, відомим як «розщеплення хребта» (spina bifida), змогла побачитися з батьком у в’язниці лише через тривалий час, що тягнувся місяцями. Однак ці зустрічі перетворилися на жахіття, оскільки під час обшуків дівчинку роздягали. Тоді Пинар було лише 7 років, і дитину щоразу оглядали оголеною.

Пинар, у якої діагностували параліч нижньої частини тіла, що робить її нечутливою на 95 %, нічого не відчуває нижче талії, і відповідні свідоцтва було надано працівникам місця позбавлення волі. Через це дівчинка і досі змушена користуватися підгузками, і її тато Музаффер Шана особисто пояснив ситуацію адміністрації в’язниці. Незважаючи на це, щоразу, коли дівчина приходила відвідати батька, її оглядали оголеною, змушуючи знімати навіть білизну.

Мати дитини Еліф Шана намагалася заспокоїти доньку та підготувати її до процедури психологічно, мовляв, це робиться лише для того, аби ми могли побачитися з татом. Бідна дитина, яка не могла змиритися із цими нелюдськими методами перевірки, постійно питала, що ж вони такого роблять, що їх змушують проходити такі обшуки. Попри це ситуація не змінювалася.

Пані Шана згадувала, як дитина щоразу питала у неї, чи обов’язково усе це робити – роздягатися, відчуваючи палкий сором. Еліф Шана сказала таке: «Мені постійно доводилося запевняти дочку, що її ніхто не чіпатиме, треба було кожного разу пояснювати їй справді інтимні речі, які ігнорувалися завжди, коли б ми не приходили до тієї в’язниці. Вони роздягали мою дитину, знімали з неї усе – навіть підгузки… Якби це була зовсім маленька, скажімо, одно- або дворічна дитина, вона б могла цього і не зрозуміти, але семирічна дівчинка усе це усвідомлювала».

Пинар, яка зазнала тяжкої психологічної травми, розридалася під час першої зустрічі з батьком, якого змогла побачити лише через скло. Згадуючи пережите з гіркою усмішкою, батько дівчинки Музаффер Шана розповів, як дитина попросила охоронців не псувати їй зачіску, яку зробила «спеціально для тата».

ПИНАР ВИСЛОВИЛА БАЖАННЯ ПОКИНУТИ ТУРЕЧЧИНУ

Музаффер Шана відбував покарання протягом 6 років і 3 місяців.

Коли його випустили на волю, хоч і ненадовго, пан Шана мусив працювати, аби забезпечувати дочці належне лікування.

Поки він шукав роботу, йому всюди відмовляли, називаючи «терористом». Одного дня, переповідаючи татові зміст фільму «Er-risale», Пинар запитала, мовляв, а якщо ми, як і герої цього кіно, покинемо рідну країну і поїдемо за кордон, Господь гніватиметься на нас? На це батько Шана відповів дочці, що ні, не гніватиметься, навпаки – лише зрадіє. Так родина Шана ухвалила рішення виїхати за кордон.

У НЕЇ ЗЛАМАВСЯ ІНВАЛІДНИЙ ВІЗОК

Сьогодні Пинар живе на чужині у статусі біженки, і найбільша складність, з якою вона стикається, це відсутність інвалідного візка, що просто зламався. Тому дівчинці вкрай проблематично пересуватися як удома, так і поза його межами, куди вона зрідка вибирається.

Related Posts