Вогні На Шляху Твори Ф. Ґюлен

Віруючий обманюється один раз

Кожен високий ідеал і велична ідея набувають існування завдяки системному мисленню й хорошому плануванню, а потім знаходять собі прихильників і перетворюються на «вівтар», який кілька разів на день усміхається їхній долі. А думка, позбавлена такої опори, приречена на смерть ще до того, як вона народиться.

**

Ні в своїх рішеннях, ні у вчинках ми у жодному разі не маємо спиратися на ті основи, сили та непостійні фактори, які не мають до нас жодного відношення. Всякий, хто покладав на них надії, насамкінець опинявся у розбитих ночв, а ті, хто будував на них своє майбутнє, потрапляли під руїни того, що вони збудували.

**

Висота ідеалу, міць думки й плану, щирість людей, які служать цій справі – це дуже важливі елементи. Але в такому ж ступені важливо знайти вірне співвідношення причини й мети, яке є необхідним для виконання задуманого. Й ті, хто використовує засоби, які не були випробувані й не були заздалегідь обговорені, занапащають не лише тих, хто їм довірився, але й самих себе.

**

До благородної та справедливої мети можна прийти лише благородним і справедливим шляхом. Шукати благо й справедливість там, де вони невідомі, є ознакою невідання, а йти до них темними й неправедними шляхами – свідчення самообману.

**

Позитивне не може бути збудоване на негативному. Позитивне має займати в негативному таке ж місце, яке займає перехожий, знаходячись в дверях, які обертаються. Й він не повинен затримуватися в цих дверях, а має йти далі і в жодному разі не стикатися з ними.

** Вічні істини не можуть бути довірені непостійним і змінним факторам. Подібно до того, як недоречно було б будувати на плаваючих островах якісь життєво важливі об’єкти, так недоречно було б намагатися робити велику справу, залишаючися на службі тієї системи, яка знаходиться у владі інших сил.

Related Posts