Коран є ліпшим і досконалішим зібранням божественних заповідей і послань, гідних людини та належний усім фізичним і метафізичним аспектам її єства, зібранням, що прийшло з вищого світу, квітучим садом над горизонтом людства.

**

Коран, якому сьогодні підкоряється близько мільярда людей, є єдиною в своєму роді книгою, яка завдяки своїм вічним і незмінним божественним принципам вказує людям на кращий, коротший і світліший з усіх шляхів, які ведуть до загального щастя.

**

Коран є сам променисте джерело найбільш добропорядних людей, що вплинули на долі планети, серед яких була велика кількість вчених, тисячі філософів і мислителів. І в цьому сенсі немає другої такої книги, яка такою ж мірою мала владу над людьми.

**

З моменту своєї появи Коран неодноразово підпадав під звинувачення й критику, але всі «суди» неодмінно виправдовували його та лише стверджували його довершеність, і всі війни, які були оголошені йому, незмінно завершувалися його перемогою.

**

Коран – це світло, яке стало в серцях людей плоттю й кров’ю, світочем, що осяває душі людей, симфонією Істини. Повною мірою його можуть збагнути лише істинно віруючі душі, здатні в одній квітці побачити всі красоти світоустрою й в одній краплі – справжні океани.

**

Коран уособлює таку красоту слова й стилю, що всі майстри слова – як арабські, так і неарабські – падали долу перед ним, а істинні знавці літератури, торкнувшися променистості й неперевершеності його змісту, вклонялися цьому Цареві всіх слів.

**

Виключно завдяки визнанню й вірі в Коран усі мусульмани могли набути єдності в минулому, й виключно завдяки визнанню й вірі в Коран вони знову зможуть мати її в майбутньому. Ті, хто не визнають Коран, не лише не можуть бути мусульманами, але вони також неспроможні встановити тривкої єдності навіть поміж собою.

**

Сказати, що «віра – це справа совісті» – означає, що ти визнаєш Аллаха, Пророка й Коран не саме в устах своїх, а й у совісті своїй. А всі різновиди богослужіння, що підкоряються цій логіці, стають неминучим проявом такого впевненого визнання.

**

Саме одного разу за всю історію людства відбувся струс, який у той само момент, коли воно гинуло в кігтях невігластва та невіри, нескінченними потоками охопив вкінець здеморалізованих і за мить осяяв світлом усі світи. Сама історія тому свідок!..

**

Саме Коран є тією книгою, яка з найбільшим наближенням і детальністю розкриває перед людиною зміст її буття та сутності, навчає її Істині й мудрості, відкриває їй тайни та шляхи, щоб спостигти Аллаха, Його якості та імена, й немає другої такої книги, яка могла б порівнятися з ним у цьому. Дослухайся до мудрих слів великих пророків і праведників, задумайся над тим, що говорили праведні мислителі, й ти сам сприймеш розумом, що це правда!..

**

Єдиною книгою, яка навчає істинній справедливості й істинній свободі, справедливій рівності, добру, честі, благородству й щиросердності до всього, включно й до тварин, і яка відкрито забороняє несправедливість, ідолопоклонство, невігластво, корупцію, лихварство, брехню та брехливе свідчення, є Коран.

**

І лише Коран є порятунком для сироти, жебрака й для тих, хто став жертвою несправедливості, й садить на одну лаву підсудних царя й раба, командувача й солдата, позивача й відповідача.

**

Посилання на Коран з метою доведення істинності всілякої подоби легенд і повір’їв не є чимось іншим, ніж безпідставною фантазією, яку сьогоднішні безбожники унаслідували від араба часів доісламського невігластва, який жив півтори тисячі років тому. Й таке уявлення про Коран однаково смішне як в очах мудрості, так і в очах об’єктивної філософії…

**

Невже не належно тим, хто говорить про Коран, сказати й про те, що він нам приніс, хоча б деякий час поговорити про порядок і гармонію, спокій і безпеку суспільства й саму людину?.. Воістину не підлягає розумінню та безбожно-ворожа впертість, з якою інші культури відкидають Коран, хоча самі перебувають у стані, який викликає співчуття, а серця, позбавлені його світла, не знають спокою, й страждання їхні безмежні…

**

Найдосконалішим з усіх тих життів, які можна запропонувати людству, є те життя, яким дихає Коран. І ми з абсолютною впевненістю можемо сказати, що ті деякі цінності, які сьогодні зустрічають загальне визнання в сучасній цивілізації й в усіх куточках світу, були проголошені Кораном багато сотень років тому. То хто ж тоді є винним?

**

Здавна ті, хто у нас говорив про Коран все, що прийде в голову і хто перетворив навколокоранічні заняття в свою професію, як правило, належали до тієї категорії невігласів, які навіть не знали, що вони нічого не знають. Як печально, що вони ніколи нічого не читали й не проводили власних досліджень Книги, до якої спрямовували свої численні нападки. По суті, немає зовсім суттєвої різниці між їхніми ствердженнями й ствердженнями тих невігласів, які завжди відчували палку неприязнь до точних наук. Але нам ще довго доведеться чекати, поки люди пробудяться від сну незнання.

**

Той, хто вірує в Коран, вважається увірувавшим в благословенного нашого Пророка Мухаммада. А той, хто вірить у нього, той вірить в Аллаха (хвала Йому). Відповідно, той, хто не вірить в Коран, не вірить і в Пророка, хто ж не вірить в Пророка, той не вірить і в Аллаха. Ось рамки істинного мусульманства!..

**

Завдяки Корану людина досягла найвищої з усіх висот – стала співбесідником самого Аллаха. Людина, яка усвідомлює, на якому рівні вона знаходиться, слухає Мову Господню, коли вуста його проголошують Слово Корану, розмовляє з Владикою своїм і, якщо вона поклянеться, що говорить з Господом своїм, то ніхто не зможе закидати їй в неправді.

**

Лише вступивши в чисту й світлу атмосферу Корану, знаходячись ще в межах земного життя, людина проходить через життя до могили й барзахи, бачить стовпотворіння перед Судом Божим і міст, яким необхідно пройти, щоб потрапити до раю. Відчуває жах, яким сповнені всі кола пекла, а іноді починає відчувати той виключний спокій і умиротворіння, яких можна набути лише на пагорбах садів райських.

**

Ті, хто не дозволяє мусульманам осягнути Коран і потрапити до його глибин, неминуче віддаляють їх від духу віри й сутності самого ісламу.

**

Мислиться, що дуже скоро, коли під захватом поглядів людства всі прямуючі до океану Слова Божого каскади й водоспади науки, техніки й мистецтва повернуться, насамкінець, до свого істинного джерела – Корану, вчені, дослідники й люди мистецтва ще раз знайдуть себе в глибинах цього безмежного океану, повного скарбів мудрості.

**

Навіщо сумніви в тому, що має початися епоха Корану?! Адже він є Слово Володаря і Вседержителя видящого й знаючого одночасно минуле, теперішнє і майбутнє!..

Related Posts