Вогні На Шляху Твори Ф. Ґюлен

Благотерпимість

Розкрий всім обійми свої, наскільки це можливо, і нехай вони стануть ширші за океан! Проймися вірою й відчуй любов до людини! І нехай не залишиться на світі жодного скорботного серця, до якого б ти не простягнув руку свою!..

**

Нехай добро буде твоєю овацією й вдячністю у відповідь на добро! Будь благородним до тих, хто увірував! А з тими, хто не увірував, поводься так м’яко, щоб уся їхня злість і ненависть розтала від твоєї доброти! І нехай дихання твоє, подібно до дихання Мессії, несе всім життя!

**

Навіть наслідуючи найпрекрасніший з усіх шляхів і найсильнішим словом вступаючи в діалог з небесами, не забувай про те, що ти йдеш за Великим Предводителем! І будь совісливим, адже є люди, які не мають нічого з цього усього!..

**

Нехай твоєю відповіддю на зло буде добро, й не звертай уваги на грубість і неотесаність інших людей! Вчинки людей відбивають їхній характер. Так обирай шлях терпіння й не втрачай благородне достоїнство, навіть якщо тобі прийдеться стикнутися не з надто вихованими людьми!..

**

Любов до любові й ненависть до ворожості – це найхарактерніша якість серця, наповненого вірою. А ворожість до всього і вся є характерною або для безумців, або для тих, хто дозволив сатані заполонити його серце. Але ти продовжуй любити людину й схвалюй її!..

**

Будь дуже обережним і в жодному разі не опускайся до того, аби прислухатися до порад своєї плоті, бо в її очах усі винні, один ти безгрішний. А це, як сказав правдивіший з людей, означає моральну смерть людини. Будь же суворим і нещадним до самого себе й так само м’яким в поводженні з іншими людьми!..

**

Умій бачити ті вчинки людей, які вселяють в твоє серце любов до них! Не забувай, що ті самі вчинки, здійснені тобою, іншим людям можуть навіяти любов до тебе. Будь людяним і проявляй милосердя!..

**

Враховуй те, що заради тебе милосердний і мудрий Всевишній, і будь так само милосердним і мудрим в поводженні з іншими людьми. І тоді, перебуваючи в оточенні людей, ти будеш обличчям до обличчя з Небесами й зможеш, таким чином, уникнути як самотності серед людей, так і нехтування Небес…

**

Якщо ти хочеш дізнатися, чого вартий в очах Творця, то подивись на те, яке місце Він займає в твоєму серці. Й якщо ти хочеш знати, чого ти вартий в очах людей, то подивись спочатку, як ти поводишся з ними. Ні на хвилину не забувай про Всевишнього й «будь лише одним з людей»!..

**

Якщо в твоєму серці пустила корені впевненість у тому, що віруючі люди можуть тобі нашкодити, то нехай буде тобі відомо, що причина цього – твоя нерозсудливість і скудорозуміння, панування над тобою твого нафсу (власного єства – прим. ред.) й упадок твого духу! Й перше, що ти маєш зробити, так це звернутися до раббані (людина, яка присвятила себе Всевишньому – прим.ред.), який поверне життя твоєму серцю й сльози – твоїм очам!..

**

І якщо хочеш зберегти любов і повагу до себе в очах людей, то люби їх в ім’я Всевишнього! І якщо не любиш щось, то нехай нелюбов твоя також буде лише заради Нього! І нехай твоє серце завжди чутиме голос Творця, який несе правду й справедливість!..

Related Posts