Відео Мультимедіа

Ґрудзен: «Те, що ви навчаєте людей моралі, − прекрасно»

«На мою думку, найвизначнішими у діяльності послідовників руху «Хізмет» є проекти міжконфесійного характеру. Ми живемо у світі, де люди поділяються на класи, групи і конфесії, і для того, аби осягнути, наскільки тісно ми пов’язані одне з одним, нам слід не зациклюватися лише на власній вірі й усвідомити той факт, що всі ми – люди, які сповідують спільні духовні цінності».

«Те, що захоплює мене у русі «Хізмет», який розвивається в сучасному світі, що вирізняється високим ступенем секуляризації – тобто відокремленням релігії від більшості сфер повсякденного життя – це те, що діяльність його послідовників спрямована не лише на духовне подвижництво, а й на згуртування всього людства».

«Те, що у своїх школах ви не обмежуєтеся викладанням суто основ релігієзнавства, а навчаєте учнів моралі, − прекрасно. Отже, на моє переконання, ця ініціатива, що викристалізувалася з духовно-суспільного руху, дає велику надію на консолідацію представників різних релігій і культур на засадах таких цінностей, як любов і небайдужість до всього людства, а також бажання допомагати ближнім».

«Ми зможемо говорити про світле майбутнє для усього людського роду лише в тому випадку, якщо усі об’єднаємося в ім’я цих високих ідеалів».

Хто такий професор Джеральд Ґрудзен?

Професор і доктор наук Джеральд Ґрудзен викладає на кафедрі філософії і компаративного релігієзнавства Коледжу м. Сан-Хосе. Викладає дисципліни, дотичні до гуманітарних наук, історії Америки та зіставного релігієзнавства. здобув ступінь магістра на факультеті релігієзнавства коледжу «Мерікнол». Захистив дисертацію з історичних наук у Колумбійському університеті Нью-Йорка.

Related Posts